داکت اسپلیت سام

داکت اسپلیت از نظر ساختمان و شکل ظاهری بسیار ساده تر و بدون قاب یا بدنه می باشند. و این موضوع به دلیل محل نصب آن بوده اما در مقایسه ای ساده می توان گفت قیمت داکت اسپلیت نسبت به کولر گازی هم توان خود بالاتر است زیرا کمپرسور قوی تر، بدنه تمام فلزی و صنعتی داشته و فن های آن جهت غلبه بر افت فشار کانال توان بیشتری دارند.

از داکت اسپلیت در فضاهای بزرگ با تعداد اتاق یا پارتیشن بندی شده استفاده می شود. گردش هوای بهتر در محیط، اشغال فضای بسیار کم و مهم تر از همه امکان اضافه کردن کویل گرمایشی برای فصول سرد سال از مزایای داکت اسپلیت می باشد.

در کنار این مزایا معایبی چون قیمت بالا ، نیاز به نصب در سقف کاذب یا اتاقک خاص، نیاز به کانال کشی را برای داکت اسپلیت می توان نام برد.

اسپلیت یونیت کانالی از دو قسمت مجزا به نام هوارسان و کندانسینگ یونیت تشکیل شده که توسط دو لوله مسی به یکدیگر متصل شده که سرمایش مورد نیاز را از طریق گاز فریون وکمپرسور تامین می کند.لازم به ذکر است که نوع کمپرسوردستگاه از نوع اسکرول می باشد. و سیستم گرمایش این دستگاه نیز از طریق کویل آبگرم تامین می شود.

پس از مکش هوای داخل واحد و فیلتراسیون توسط دستگاه مذکور، عمل سرمایش یا گرمایش روی هوای ورودی صورت پذیرفته و هوای سرد و گرم نهایی از طریق یک کانال افقی( مشابه کانال کولر) و البته در ابعاد کوچکتر به فضاها منتقل می گردد. قابل توجه است که کلیه کانالها فقط در سقف کاذب اپارتمان خواهد بود و به صورت عمودی تا پشت بام حرکت نخواهد کرد و دریچه های تعیین شده برای خروجی های مد نظر بنا به cfm مورد نیاز طراحی و اندازه گیری خواهد شد که عامل این سنجش با گیجی به نام داکتیلاتور می باشد.

ویژگی های داکت اسپلیت سام :

  • امکان تهویه چندین فضا و ایجاد سرمایش بوسیله تعبیه کانال

  • قابلیت نصب کویل آب گرم، جهت تأمین هوای گرم در فصول سرد

  • ارتفاع کوتاه یونست داخلی که به داکت اسپلیت سام کمک می کند براحتی در سقف کاذب ساختمان نصب شود.

  • استفاده از کمپرسور قدرتمند اسکرال

  • قابلیت کارکرد با برق سه فاز و 380 ولت

  • مزایای داکت اسپلیت سام

  • از بارز ترین مزایا و معایب داکت اسپلیت سام می توان به این مورد اشاره نمود که فاصله یونیت های خارجی و داخلی می توانند به قدری ازهم فاصله داشته باشند که حتی طول لوله کشی مابین آنها به ۵۰ متر برسد. این امر امکان قرار گیری یونیت خارجی برای طبقات بالا در بالا پشت بوم و قرارگیری یونیت خارجی برای طبقات پایین در حیاط یا پارکینگ را فراهم می آورد که امر موجب می شود که دیگر نیازی به نصب یونیت در نمای ساختمان نباشد و نمای ساختمان را از بین نمی برد.اما ارتفاع مجاز مابین دو یونیت ۳۰ متر می باشد.

  • داکت اسپلیت سام دارای ۱۸ ماه گارانتی قطعات و ۵ سال گارانتی دستگاه از شرکت های معتبر می باشد.  از جمله عواملی که هنگام خرید یک سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گزمایشی بسیار حائز اهمیت است، مشخصات فنی و قیمت داکت اسپلیت سام می باشد. برای اطلاع از لیست قیمت داکت اسپلیت سام و ارتباط با نمایندگی فروش داکت اسپلیت سام می توانید با نمایندگی داکت اسپلیت سام تماس گرفته و از راهنمایی های ابزار تهویه بهره مند گردید.