تهویه مطبوع سبز یا همان تهویه هوا در کولر گازی سام


  • تهویه مطبوع تهویه مطبوع از زمان اختراع آنها در سال 1902 تغییر زیادی نکرده است. آنها هنوز هم از کمپرسورها استفاده می کنند ، مبرد ها را به گردش در می آورند و هوای بیرون را خنک می کنند.تهویه هوادر سال 1902 و سالها بعد ، مخترعین و مصرف کنندگان نیز نگران مصرف انرژی و خطرات زیست محیطی كلروفلوروكربنها نبودند.

در حالی که امروزه مردم بیشتر نگران این مسائل هستند ، سیستم های تهویه مطبوع هنوز به انرژی عظیم گره خورده اند.

در فصول گرم سال ، یک ساختمان معمولی تا 40 درصد از انرژی خود را برای خنک کردن هوا مصرف می کند. علاوه بر این ، شش درصد از کل برق تولید شده آمریکا صرف سرقت منازل می شود.

استاد ارنست چوا ، استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه ملی سنگاپور ، و همکارانش امیدوار هستند که این مشکل را برطرف کنند.

آنها تهویه مطبوع جدیدی ایجاد کرده اند که از هیچ CFC و کسری از انرژی مصرف شده توسط یک سیستم تهویه مطبوع سنتی استفاده نمی کند. به عنوان امتیاز ، آب آشامیدنی خالص تولید می کند.

چوا می گوید: "به نظر من ، AC رطوبت هوا را از بین می برد و آن را خنک می کند." برای انجام هر دو ، AC شرکت Chua با هر کار جداگانه و پی در پی سروکار دارد.

اول ، هوا از طریق فیلترهای کاغذ که با مواد شیمیایی آبدوست پوشانده شده اند ، عبور می دهد و آب را از هوا جدا می کند.

سپس هوای خشک از یک سیستم ضد جریان متشکل از یک جفت کانال مرطوب و خشک عبور می کند. بین 10 تا 20 درصد هوای خشک از مجاری که مرطوب نگه داشته می شود ، در حالی که هوای باقی مانده از مجاری خشک عبور می کند.

رطوبت در هوای گرم و مرطوب که هنگام ضربه از فیلترها خارج می شود ، می تواند به محیط بازگردد.یا او می توانست یک زندگی دوم داشته باشد. پس از عبور از فیلترها ، آن را به سمت راست خاموش کنید و آن را پایین بیاورید


اختراع کننده تهویه هوا


برای جمع آوری 12 تا 15 لیتر در روز در اقلیمی مانند سنگاپور ، جایی که معمولاً رطوبت بالای 85٪ است. این میزان 50 درصد آب و 30 درصد بازیافت وارداتی را تشکیل می دهد. چوا می گوید: "این خالص و عاری از مواد معدنی است." بخشی از آب تولید شده توسط AC می تواند برای اجرای آن استفاده شود

کیفیت هوای داخل و راندمان انرژی
کیفیت هوای داخل چیست؟
دما فقط یکی از اهداف فناوری HVAC است. مورد دیگر ، بهبود کیفیت هوا در محیط داخلی است. هوای با کیفیت بالا می تواند به عنوان هوای تازه عاری از آلاینده ها یا مواد شیمیایی و رطوبت مطلوب تعریف شود. همچنین باید عاری از آلرژی مانند گرد و غبار یا گرده باشد که می تواند در افراد با شرایط تنفسی خاصی تأثیر بگذارد.

HVAC و راندمان انرژی
مهم است که همه دارندگان HVAC اطمینان حاصل کنند که سیستم های آنها به همان اندازه کارآمد هستند. HVAC کارآمد صورتحساب سود هر ماه را صرفه جویی می کند ، در حالی که یک سیستم ناکارآمد می تواند اثر متضادی را ایجاد کند. به یاد داشته باشید ، برای ایجاد جو مطلوب از انرژی بیشتری برای تهویه مطبوع خود استفاده می کنید

نحوه تهویه هوا دذ خانه


  • جریان هوای شکلات که از گردش مناسب در سیستم جلوگیری می کند و آن را تا حد امکان سخت می کند.
  • پارگی و پارگی که هنگام ترسیم همان مقدار قدرت به طور معمول ، فشار کمتری به اجزای اصلی وارد می کند.
  • مشکلات الکتریکی یا نشت سوخت می تواند باعث اتلاف انرژی شود (و همچنین ممکن است خطرات ایمنی قابل توجهی را تا زمانی که کنترل نشده باقی بمانند) ایجاد کند.